• Portál eAktovka

sprístupňuje učebnice v digitálnej forme žiakom a učiteľom základných a stredných škôl.

Učebnice sú prístupné bezplatne a pre všetkých, ktorí sa na portáli zaregistrujú.

Okrem digitálnych verzií učebníc nájdu žiaci a rodičia na portáli aj ďalšie voľne prístupné učebné materiály a odporúčanú literatúru.

eAktovka

Vzdelávací portál www.datakabinet.sk vzniklol v roku 2011. Svojím zameraním reaguje na aktuálnu potrebu moderného vzdelávania – poskytuje kvalitné materiály a dáta v elektronickej podobe, prostredníctvom internetu. Poskytované výučbové materiály, dáta a prezentácie je možné prevziať alebo otvoriť a získané materiály môžu užívatelia voľne používať na účely skvalitnenia vzdelávania.