• Kto? Mgr. Barbora Macáková, DiS.

Kde? 1.poschodie (kabinet výchovného poradcu/školského psychológa)

Kedy? Konzultačné hodiny: denne od 7:30 – 15.00

Ako? Prostredníctvom triedneho učiteľa alebo žiaka, osobne

Čo? Prevencia, intervencia, diagnostika a poradenstvo.

Školský psychológ poskytuje konzultácie pre žiakov, rodičov, pedagógov ohľadom akéhokoľvek problému, aby sa škola stala príjemnejším a bezpečnejším miestom pre každého, pretože predstavuje významné sociálne prostredie, v ktorom sa deje mnoho procesov. Pozorovaním prostredia a žiakov si všíma nefungujúce vzťahy, ktoré sa snaží optimalizovať a zlepšovať výchovno-vzdelávací proces, ktorý napomáha k rozvoju osobnosti dieťaťa. Pracuje s deťmi individuálne, skupinovo, podľa potreby dieťaťa alebo žiadosti učiteľa, rodiča. Konzultácie môžu mať podobu jedno rázovú alebo ako dlhodobejšia spolupráca, vždy so súhlasom rodiča/zákonného zástupcu, s povinnosťou dodržiavať mlčanlivosť o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedel, podľa etického kódexu.

Poradenstvo pre žiakov
          Môžeš za mnou prísť:

·        ak máš pocit, že ťa nikto nepočúva

·        ak sa cítiš sám

·        ak potrebuješ poradiť alebo pomôcť

·        ak ťa niečo trápi

·        ak máš nejaký problém

·        alebo sa chceš len tak porozprávať