• Vianočné prázdniny sú od piatka 23.decembra 2022 do 7. januára 2023.

Deň nástupu do školy po prázdninách je 9. január 2023.

• Oznam

• Riaditeľstvo ZŠsMŠ Veľké Lovce oznamuje rodičom a žiakom, že na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nových Zámkoch, je vyučovanie odo dňa

13. decembra (utorok) do 16. decembra 2022 prerušené

z dôvodu zvýšeného počtu žiakov s chrípkovým ochorením.

Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 19.decembra 2022.

Z tohto dôvodu sa ruší aj Vianočná akadémia.

Ďakujeme za pochopenie.

• Koncert Veselé Vianoce

• V pondelok 5.12.2022 sa žiaci ZŠ a MŠ zúčastnili výchovného koncertu Veselé Vianoce agentúry Amos.

Deti si vypočuli krásne vianočné piesne a tie známe si aj zaspievali. Mali možnosť nahliadnuť do minulosti a tradícií vianočných zvykov v rôznych regiónoch Slovenska ako aj v iných krajinách.

Ďakujeme za krásny zážitok.

• Anton Bernolák

• V našej škole sa 25. novembra konala súťaž Život a dielo Antona Bernoláka. Jej organizátorom bola ZŠsMŠ Veľké Lovce v spolupráci s Múzeom Jána Thaina. Navštívili nás vzácni hostia: Mgr. Tomáš Bihari, riaditeľ múzea, Ján Tóth a lektorka Marta Kasášová.

Do súťaže sa zapojili žiaci 7., 8. a 9. ročníka. Popri svedomitom štúdiu odbornej literatúry si žiaci vypočuli prednášku o diele a o pôsobení tohto významného národného dejateľa v Nových Zámkoch v podaní odbornej lektorky pani Marty Kasášovej.

Následne sa konal kvíz s týmto umiestnením:

1. Miesto – 7.tr.
            2. Miesto -  9.tr.
            3. Miesto -  8.tr.

Zúčastneným žiakom blahoželáme.

• Úspešní florbalisti

• Naši žiaci sa 18. novembra zúčastnili základného kola športovej súťaže SUPER FLORBAL POHÁR - chlapci - ZŠ v Mani a obsadili 2. miesto. Srdečne blahoželáme

• Zúbky naše, zúbky....

• Dňa 14.10. 2022 do našej základnej a materskej školy zavítala študentka Ema Králová, ktorá sa špecializuje na dentálnu hygienu pre deti a dospelých. Deťom vysvetlila, čo všetko škodí našim zubom. Spolu hovorili o tom, prečo a ako si  treba správne čistiť zuby.

• BIELA PASTELKA

• V piatok 23. septembra 2022 sa naša škola zapojí do verejnej zbierky Biela pastelka.

Podporiť nevidiacich a slabozrakých môžete ľubovoľným finančným príspevkom do prenosnej pokladničky našich dobrovoľníkov.

Poďakovaním za príspevok je obdarovanie prispievateľa predmetom verejnej zbierky – spinkou v tvare bielej pastelky.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Za akúkoľvek podporu od vás ďakujeme.

Prispieť môžete aj vo štvrtok pred plenárnou schôdzou ZRPŠ.

• Plenárna schôdza ZRPŠ

• Riaditeľka ZŠsMŠ a predsedkyňa ZRPŠ pri ZŠ Veľké Lovce pozývajú rodičov žiakov

na plenárnu schôdzu ZRPŠ

dňa 22.9.2022 o 17.00 h v budove školy.

Po skončení plenárnej schôdze sa budú konať triedne schôdzky ZRPŠ.

• Začiatok šk. roka 2022/23

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Slávnostné otvorenie šk. r. 2022/2023 sa uskutoční 5. 9. 2022 od 8.00 na školskom dvore.

V prípade nepriaznivého počasia bude slávnostné otvorenie šk. r. 2022/2023 cez školský rozhlas (žiaci pôjdu do tried). Po skončení sa žiaci v sprievode tr. učiteľov presunú do tried do 9.00 príp. 10.00 h.

Obedy sa budú vydávať od 6. 9. na základe záväznej prihlášky,

Vyučovanie podľa rozvrhu a činnosť ŠKD bude od 6. 9.

Želáme Vám všetkým úspešný štart do nového školského roka!