• Naša obec očami detí

• V rámci podujatia Noc v múzeu 2022 bola vyhlásená žiacka výtvarná súťaž Naša obec očami detí.

Do súťaže sa zapojilo 54 žiakov našej ZŠ s MŠ s 52 prácami, ktoré hodnotila porota v zložení Mgr. Kasášová, Mgr. Liptáková, Mgr. Kiššová, Mgr. Ďurinová, pani Rapavá a výtvarníčka pani Malperová z Nových Zámkov.

Hodnotilo sa splnenie kritérií, farebnosť, námet, celkové stvárnenie, formát v kategórii žiaci roč. 1.-4. a roč. 5.-9. 1.miesto Matej Udvardi - IV.ročník

2.miesto Šimon Priesol - II. ročník

3.miesto Nela Urbanová - IV.ročník Tamara Melichárková a Melánia Habrmanová - III.ročník

Cena poroty: Miriam Chudivániová a Samuel Husár - III.ročník Tamara Pintešová a Emma Amrichová - I.ročník

1.miesto Ester Haládiková - VIII.ročník Diana Pastvová - VI.ročník

2.miesto Hana Udvardiová - VI.ročník

3.miesto Oliver Bakalár - VI.ročník

Cena poroty Adrián Vaniš - VII.ročník

Víťazi si prevzali ceny z rúk starostu obce Ing. Libora Kráľa. Ostatní súťažiaci dostali diplom za účasť a malú pozornosť.

• Vážení rodičia,

oznamujem Vám, že v zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľujem žiakom 6.-9. ročníka ZŠ s MŠ Veľké Lovce dňa 15.6.2022 riaditeľské voľno.

Riaditeľské voľno je udelené žiakom z dôvodu protestného zhromaždenia zamestnancov školstva.

Žiaci 1.-5. ročníka sa učia podľa platného rozvrhu hodín. ŠKD i školská jedáleň budú v prevádzke pre žiakov, ktrorí sa zúčastnia na vyučovaní.

RNDr. S. Tučániová, riaditeľka školy

• Návšteva predškolákov

• Dňa 2.6.2022 navštívili predškoláci 1. triedu. Na otvorenej vyučovacej hodine videli, ako sa učia prváci. Naši budúci prváci taktiež riešili úlohy, ktoré hravo zvládli.

Všetci sa už tešia do 1. triedy.

• Hypericum 2022

• Dňa 24.5. 2022 sa v SEV Dropie v Zemianskej Olči konala environmentálna súťaž Hypericum.

Našu školu reprezentovali žiačky Sofia Tóthová, Hana Udvardiová a Ester Haládiková.

Účastníci z 10 základných škôl mali možnosť v 3-členných družstvách ukázať svoje vedomosti v oblasti botaniky, zoológie, klimatických zmien a environmentálnych problémov Žitného ostrova. Súčasťou súťaže bola aj praktická časť, ktorú družstvá realizovali na pôde svojich škôl, resp. obcí.

V praktickej časti mali žiaci za úlohu uskutočniť opatrenie na ochranu vtáctva v sídlach - umiestnenie antikolíznych nálepiek na sklené plochy a spropagovať danú úlohu v rámci školy.

• Ponuka voľného pracovného miesta

• ZVEREJNENIE PONUKY VOĽNÉHO PRACOVNÉHO MIESTA

Základná škola s materskou školou 941 42 Veľké Lovce 59

Kontakt: zsvelkelovce@gmail.com    035/6589154

msvelkelovce@gmail.com  035/6589117

Miesto výkonu práce: Materská škola Veľké Lovce č. 97

Kategória a podkategória pedagogických zamestnancov:                                                                           učiteľ pre predprimárne vzdelávanie

Kvalifikačné predpoklady:

-odborná a pedagogická spôsobilosť podľa zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a vyhlášky 1/2020 Z. z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

Ďalšie požiadavky:

• bezúhonnosť
            • zdravotná spôsobilosť
            • ovládanie štátneho jazyka
            • zodpovedný prístup k práci, flexibilita, spoľahlivosť, kreatívnosť

Zoznam požadovaných dokladov:

• žiadosť o prijatie do zamestnania
            • profesijný životopis
            • kópia dokladu o vzdelaní
            • súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 z.z. o ochrane osobných údajov

Iné informácie v súvislosti s pracovným miestom:

-termín nástupu: 2.9.2022

-pracovný úväzok: 100% /zastupovanie počas materskej dovolenky

-platové podmienky: podľa platových taríf platnej legislatívy

Žiadosti s požadovanými dokladmi je možné zaslať do 14.6.2022.

• Deň narcisov

• 26.ročník verejnoprospešnej zbierky Ligy proti rakovine je už po dlhé roky zbierkou pre pomoc onkologickým pacientom. Zapojili sa do nej žiaci, učitelia aj zamestnanci našej školy. Následne zbierka pokračovala v obci.

Vyzbierali sme 200,96 €.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili.

• McDonald´s Cup

• Žiaci 1. stupňa sa 27.4.2022 zúčastnili na futbalovom turnaji McDonald´s Cup v Nových Zámkoch. V konkurencii piatich družstiev sa tím našej školy umiestnil na krásnom druhom mieste. Blahoželáme k peknému výsledku.

• Uvoľnenie opatrení v školách a školských zariadeniach v súvislosti s COVID-19

• Vzhľadom na zlepšujúci sa vývoj epidemickej situácie COVID-19 Vám chceme dať do pozornosti, že od štvrtka 21. apríla 2022 sa zmiernia opatrenia v oblasti prekrytia dýchacích ciest a domácej karantény úzkych kontaktov.

Na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 32/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest, sa ruší povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest  použitím respirátora / rúška v spoločných priestoroch školy a školského zariadenia.

Na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 33/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k izolácií osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19 a karanténe osôb, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19, po úzkom kontakte s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19 nebude potrebné nastúpiť automaticky do karantény.

Tieto informácie a zmeny budú detailnejšie popisované v manuáli ŠKOLSKÝ SEMAFOR.

Po zapracovaní všetkých zmien Vás budeme informovať.

Covid tím MŠVVaŠ SR

• Naši budúci prváci sú úspešne zapísaní.

Všetci si zo zápisu odniesli milé darčeky, ktoré im pripravili pani učiteľky.